Doğurganlığı Arttıran Yoga Pozisyonları

Yoga anne olmaya giden yolculuğunuzun daha kolay geçmesi için size yardımcı olabilir. Kendinize güveninizi arttırmanızı sağlar, farkındalığınızı arttırır zihninizin ve bedeninizin rahatlamasını sağlar. Yoga doğurganlığınıza zarar vermeden stres düzeyinizi azaltır.
Bu yoga pozisyonları gebe kalmaya çalışan kadınlar için idealdir ve vücudunuzun kendini yenilemesini sağlar. Hormon salgılayan bezlerinizi uyarır, tüm üreme organlarınıza giden kan miktarını arttırır.
12700325605r5nf5Lotus pozisyonu: Lotus pozisyonu basitçe anlatmak gerekirse sırtınız dik bir şekilde bağdaş kurarak oturma pozisyonudur. Aynı zamanda elleriniz dizlerinizin üzerinde olmalıdır. Lotus pozisyonu hormonlarınızı dengelemenize yardımcı olur. Bunun yanında üremeden sorumlu organların bulunduğu kasık bölgenize enerji gönderir.

9-bridge-poseKöprü pozisyonu: Köprü pozisyonu sırt üstü yatar vaziyette dizlerinizi bükerek yapılır. Aynı zamanda ayak tabanlarınız yer ile tam temas halinde olmalı, kollarınız da gövdenize paralel bir şekilde zemin üzerinde uzanmalıdır. Üç kere derin nefes alın ve kalçanızı yerden yukarı kaldırırken ağırlığınızı ayaklarınıza verin. Köprü pozisyonu kasık bölgenize gelen kan akımını arttırır, yine aynı bölgedeki kasların gevşemesini sağlar. Bu da doğurganlığınızı arttırabilir.

childspose_0Çocuk pozisyonu:Çocuk pozisyonunda ayak tabanlarınız yukarıya bakacak şekilde dizleriniz üzerine çökersiniz. Dizleriniz birbirinden ayrı olmalıdır. Öne doğru eğilerek alnınızı secde eder gibi yere koyun, kollarınızı da başınızın iki yanından avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde ileri doğru uzatın. Çocuk pozisyonu vücudunuzun yenilenmesine yardımcı olur ve rahatlamanızı sağlar. Bu da gebe kalma şansınızı arttırabilir.

İlginizi Çekebilir

Doğurganlığınızı Kaybetmekten Korkmayın

Son yıllarda özellikle Avrupa ülkelerinin doğum oranlarında dikkat çekici bir azalma görülmektedir. Öyle ki, bu …