Hamile Kalma Şansınızı Arttırmak İçin Bunları Yapın

Çocuk sahibi olmakta zorlanan birçok çift, hamilelik şansını arttırmak için doğal yöntemler ve evde uygulayabilecekleri ipuçları arıyor. Bir süredir hamile kalmaya çalıştıysanız ve tıbbi bir çözüm üzerine henüz çok fazla para harcamak istemiyorsanız, daha hızlı ve daha kolay hamile kalma şansınızı arttırmak için aşağıda yer alan ipuçlarını uygulayabilirsiniz…

1. Kilo Verin

Partnerinizle birlikte en uygun ağırlığa sahip olmak, bebek sahibi olma şansınızı arttırır. Kilo vermek, hamile kalma şansınızı arttırmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerin başında gelir. Kilolu ya da obez olmak, vücudun hormon düzeylerini etkileyebildiğinden, fazla kilolarınız olduğunda gebe kalma şansınız da azalır.

2. Sağlıklı ve Dengeli Bir Diyet Uygulayın

Demir, kalsiyum ve folat bakımından üreme sağlığınız için çok önemli olan yiyeceklerin yanı sıra bol miktarda taze meyve ve sebze tüketin.

3. Egzersiz Yapın

Yürüyüş, yüzme ya da bisiklet gibi düzenli egzersiz yapmak, hamilelik öncesi ve hamileliğiniz sırasında aktif kalmanıza yardımcı olur.

4. İçki ve Sigara İçmeyin

Alkol ve kafein almaktan kaçının, çünkü bu sizi daha üretken hale getirebilir. Hamile kalma şansınızı ve eşinizin sperm kalitesini artırmak için sigarayı bırakın.

5. Folik Asit

Hamilelik için sizin yapabileceğiniz şeyler arasında ilk sıralarda folik asit takviyesi geliyor. Folik asit takviyesi, demir ve kalsiyum alımını arttırır. Hamile kalmayan başlamadan en az 1-2 ay önce almaya başlanmalı. Folik asit aynı zamanda, sağlıklı bir hamilelik şansını da arttırmaktadır.

6. Stresi Azaltın

Akupunktur ya da meditasyon gibi rahatlama tekniklerini uygulayarak stresi azaltın. Stresi azaltmak, hamile kalma şansınızı arttırmanıza yardımcı olacak.

İlginizi Çekebilir

Kilo, Sigara, Psikolojik Stres ve Alkol Tüketiminin Doğurganlık Üzerine Etkisi

Üreme sağlığını etkileyen faktörlere örnek olarak stres, alkol alışkanlığı, sigara, fazla kilo ve masa başı …