Nasıl Gebe Kalabilirim, Püf Noktaları Nelerdir

Nasıl Gebe Kalabilirim? Püf Noktaları Nelerdir?

Hamile kalıp kalmamak hiçbir zaman garanti edilemez ve hiçbir hekim bunun garantisini veremez.  Yapılan tetkikler sonucu hastanın gebe kalıp kalmayacağı belirlenir fakat hiçbir sorunu yokken gebe kalamayan insanlar da unutulmamalıdır.  %15 çift açıklanamayan sebeplerden dolayı çocuk sahibi olamamaktadır.

Gebe kalmak isteyen bireyler öncelikle korunmayı bırakmalıdır.  Bırakılmasından bir süre sonra gebelik gerçekleşecektir.

Yumurtlama Anlaşılabilir mi?

Bu durum az çok hissedilir.  Kesin olmamakla birlikte bayanda bir takım fiziksel değişimler gözlenir.  Örneğin kasık ve göğüslerde ağrı, vajina da ıslaklık ve akıntılar,göğüslerde hassasiyet başlıca belirtilerdir.

Diğer bi yol ise eczanelerden ulaşabileceğiniz testlerdir.  Her ne kadar eski bir yöntem olsa da vücut sıcaklığına göre tespit edilebilir.

Kayganlaştırıcı Madde ve Pozisyon Faktörü

İlişki sırasında kayganlaştırıcı madde veya daha farklı kimyasalları kullanmak spermlere zarar verip kalitesini düşürebilir.  Bu gibi maddeler PH değişimini etkiler asitlik dengesini bozar ve sperm zarar görür.

Diğer bir konu ise ilişki konumudur.  Ayakta ve oturur pozisyondaki ilişkilerde döllenme zorlaşabilir.  İlişki sonrası bir süre sırt üstü yatılması döllenmeyi kolaylaştıracaktır.

Dikkat Edilecek Noktalar

Hamilelik ve öncesinde çiftler aşırı sıcağa maruz kalmamalıdır.  Diğer bir püf nokta ise radyasyon yayıcı aletlerden uzak durulmalıdır.  Bu tür cihazlar sperm ve yumurtaya zarar verebilir.

İlginizi Çekebilir

Doğurganlığınızı Kaybetmekten Korkmayın

Son yıllarda özellikle Avrupa ülkelerinin doğum oranlarında dikkat çekici bir azalma görülmektedir. Öyle ki, bu …