Yaş Faktörü ve Kısırlık

 

35 yaşın üzerindeki çiftlerin, doğurganlığın yaşla birlikte azalması nedeniyle 6 ay boyunca düzenli olarak korunmasız cinsel bir ilişki yaşaması beklenmektedir. Bu süre sonunda hamilelik gerçekleşmezse, doktorunuzla vakit kaybetmemelisiniz.

Daha önce bir veya daha fazla çocuğa sahip olan insanlar, bebeği doğal olarak kalıtımla zor bulabilir ve tedavi edilmeleri gerekebilir. Ciddi bir sorun yoksa, gebeliği tedavi ile yeniden kazanmanız mümkün olabilir. Ancak ne kadar verimli olduklarını ve ne kadar hamile kaldıklarını bilmek mümkün değildir. Bununla birlikte, bazı sağlık sorunları, genel olarak bireylerin veya fertlerin üreme organlarının infertilitesine işaret edebilir.

infertiliteye yol açan birçok sorun

Dünyadaki çiftlerin yaklaşık% 15’i doğal olarak bebek sahibi olamıyor ve hamilelik için bir çare arıyor. Kişinin genetik kodlaması, genetik özellikler, yaşam boyu süren hastalıklar, kazalar ve diğer birçok faktör infertiliteye yol açabilir. Ancak bugün, karmaşık gelişmelere bağlı olarak infertiliteye yol açan birçok sorun vardır. Ayrıca, in vitrofertilizasyon sayesinde günümüzde hemen hemen tüm kısırlık problemleri ortadan kaldırılabilir. İnfertil çiftlerin başarı oranı çok yüksektir. Bu bağlamda, modern zamanlarda, sterilite çoğu durumda bir sorun olarak düşünülebilir ve infertilite güdümlü çiftlerin çoğunluğunun in vitrofertilizasyon ile çocuk sahibi olması mümkündür.

İlginizi Çekebilir

Kısırlığın Araştırılması

Kısırlık Araştırması Kısırlık olup olmadığı araştırılırken ilk önce semen analizi testi yapılmalıdır. İlk testten sonra …