İvf de Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Ağırlık Kaldırmak Gebeliğin Tutunmasına Neden Olur Mu?

Çiftler doğal yöntemlerle çalışma yaparak çocuk sahibi olmayı hedefler. Bu noktada yapılan çalışmaların yetersiz olması doğal bir sonuçtur. Çiftlerin bu gibi sonuçlarla karşılaştığı takdirde olumsuzluğa kapılmaması gerekir. Birçok çift yaşadığı olumsuz durumun ardından kısırlık gibi rahatsızlıkları aklına getirir. Ancak genital bölge ile ilgili olan tüm rahatsızlıklarda kullanılabilecek yardımcı üreme teknikleri bulunmaktadır. Çiftler uygun şartları sağlayarak ilgili tedavi seçeneklerini kullanabilir ve sağlıklı bir şekilde çocuk sahibi olabilir. Bunun için en yakın tedavi merkezine giderek ilgili teknikler için uygun şartların taşınıp taşınmadığının öğrenilmesi gerekir. Uzman doktorlar bazı testler uygulayarak bu konuda çiftlere yardımcı olmaktadır. Siz de ilgili testleri eksiksiz bir şekilde uygulayıp ideal sonucu öğrenebilirsiniz.

TEDAVİ SEÇENEKLERİNİN ETKİSİ

Kısırlık ve buna benzer rahatsızlıklarda bazı tedavi seçenekleri kullanılabilir. Özellikle tüp bebek tedaisi bu konuda ön plana çıkan en önemli seçenektir. Çiftleri ilgili tedavi seçeneğini kullanarak sağlıklı bir şekilde çocuk sahibi olabilir. Olgunlaşmış yumurta ve canlı sperm hücresi ile yapılan işlemler sonucunda döllenme aşaması tamamlanarak embriyonun oluşumu sağlanır. Tüm bu süreçte doktor gözetiminde olmak önemli bir detaydır. Kişiler doktor gözetiminde olarak rahatsızlığın tedavi sürecinde yaşanacak olumsuzluklara kısa sürede müdahale edilmesine imkan sağlayabilir. Eğer siz de tedavi sürecinde doktor gözetiminde iseniz kısa sürede olumlu sonuç alabilirsiniz. Doktorlar yaşanacak gelişmeleri tıbbi imkanlar ile yakından takip edebilmektedir.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE KRİTİK SÜREÇ

Tüp bebek tedavisinin ardından çiftleri bekleyen kritik bir süreç bulunur. Çiftlerin endişe duyduğu konulardan biriside gebe kalmanın mümkün olduğu olumlu sonuçlarda kadınların nelere dikkat etmesi gerektiğidir. Halk arasında düşünülenin aksine, transfer sonrası hareket etmek, ağır kaldırmak, seyahat etmek, öksürmek, ıkınmak, yükseğe uzanmak, transferden hemen sonra ayağa kalkmak gibi aktivitelerin gebeliğin tutunma ve devamı üzerine herhangi hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Bu dönemde dikkat edilmesi gereken doktorların önerdiği ilaçları düzenli kullanılması ve eğer yumurtalıklar aşırı derecede uyarılmış ve büyümüşlerse de fazla ağrı ve rahatsızlık duyulmaması için dinlenmesidir. Bu konuda çiftlerin dikkatli olması ve uyarılara önem vermesi gerekir.

İlginizi Çekebilir

Kalıcı İnfertilite (Sterilite) Nedir? Kalıcı İnfertilite (Sterilite) Tedavisi

Kadınlarda görülen kısırlık rahatsızlığının çeşitli türleri bulunmaktadır. Bu türler belirli dönemleri kapsadığı için primer infertilite, …