kısırlık

İleri Yaşta Kısırlık Rahatsızlığına Yakalanma Oranı

Kadınlar için kısırlık önemli bir problemdir. Özellikle çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin kısırlık rahatsızlığı nedeniyle çocuk sahibi olma hayallerini ertelemesi önemli bir sorun olarak gündemde yer almaktadır. Her ne kadar tedavisi mümkün olsa bile bu uzun bir süreci beraberinde getirir. Alternatif tedavi yöntemleri ile çocuk sahibi olmak mümkündür. Ancak tüm bu yöntemleri kullanmadan önce kısırlık sorununun tamamen ortadan kaldırılması gerekir. Çocuk sahibi olamayan çiftlerin sıklıkla şikayet ettiği rahatsızlık türlerinden birisi olan kısırlık ilk aşamada kendisini belli etmez. atta 1 yıl boyunca doğal yöntemlerle çocuk sahibi olmaya çalışan ancak çeşitli problemler nedeniyle çocuk sahibi olamayan çiftler bu konuda uzman doktorlara başvurarak rahatsızlığın varlığından haberdar olur.

Erken Menopoz

İLERLEYEN YAŞ ÖNEMLİ BİR SORUN MU?

Kısırlık rahatsızlığının ilerleyen yaşlarda görülme olasılığı çok yüksektir. Özellikle kadınların belli bir yaştan sonra kısırlık rahatsızlığı ile karşı karşıya kaldığını söylemek mümkündür. Bu gibi durumlar nadiren olsa da farklı sonuçlarla karşımıza çıkabilir. Ancak kadınlarda kısırlığı etkileyen ana etmen yaş faktörüdür. Özellikle ilerleyen yaşlarda kısırlık rahatsızlığına yakalanan kadınların doğal yöntemlerle tedavi edilmesi çok güçtür. Bu nedenle alternatif yöntemler kullanılır. Eğer kısırlık rahatsızlığı ile savaşmak zorundaysanız farklı yollardan çocuk sahibi olma seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Özellikle tüp bebek tedavisi bu konudaki en ideal çözümdür. Yaş problemi ise var olan tüm tedavi seçenekleri için olumsuz netice veren etmenler arasındadır.

KISIRLIK RAHATSIZLIĞININ ETKİLERİ

Kısırlık kişiyi psikolojik olarak etkileyen en önemli sağlık problemidir. Çocuk sahibi olamayan çiftlerin kısırlık rahatsızlığı nedeniyle psikolojik çöküntü içerisine girdiği gözlemlenir. Bu gibi durumlarda kişilerin kendisini olumsuz olarak etkileyecek şeylerden kaçınması gerekir. Aksi takdirde kısırlık rahatsızlığının etkileri hat safhaya ulaşabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak sizi daha dirençli kılacaktır. Kısırlık rahatsızlığının çözümü uzun vadede olsa bile doğal tedavi yöntemleri ve yoga uygulamaları ile bu stresli süreci en basit şekilde atlatabilirsiniz. Ayrıca çocuk sahibi olmak için tüp bebek tedavisi gibi başarı oranı son derece yüksek olan uygulamaları kullanabilirsiniz. Kısırlık tedavisinde kullanacağınız alternatif uygulamalar sizi rahatsızlığa karşı dirençli kılacaktır.

İlginizi Çekebilir

Kalıcı İnfertilite (Sterilite) Nedir? Kalıcı İnfertilite (Sterilite) Tedavisi

Kadınlarda görülen kısırlık rahatsızlığının çeşitli türleri bulunmaktadır. Bu türler belirli dönemleri kapsadığı için primer infertilite, …