Kısırlık Cinsel Yaşam

İnfertilite Cinsel Yaşamı Etkiler Mi?

İnfertilite problemleri olan çiftlerde cinsel bozukluklar görülebilir. Çocuk için cinsel yaşamın indekslenmesi, bir süre sonra psikolojik sorunlara yol açabilir. Bu hastalarda erken boşalma en yaygın cinsel işlev bozukluğudur.

Kısırlık Cinsel Yaşam

Kısırlık Cinsel Yaşamın Sonu Değildir

Bu erkek ya da kadın kısırlık problemi tedavi edilebilir bir hastalık olarak görülmelidir. Çiftler, bireyin cinsel kimliğini toplumun gözünde dolaylı olarak zayıflatabilir. Bu problem cinsel faaliyetin sonu olarak algılanırsa, boşanmaya yol açabilir.

Bilimsel bir temel teşkil etmeyen bu önyargılar ancak toplum bilinci ile tersine çevrilebilir. Bazen, kırsal hastaları tedavi etmek için başarı kriteri sadece kadının hamile kalması olarak düşünülür. Yani tek kısır olabilecek kişi kadındır ve erkekte hiç sorun olmaz zannedilir.

Kısırlık Cinsel Yaşam

İnfertilite Cinsel İsteği Etkiler Mi?

Kısırlık; Bir cinsel bir eksiklik değildir. İnfertilite sorununun nedenleri arasında, cinsel işlev bozukluğu oranı sadece% 5’tir. İnfertilitenin cinsel yaşam üzerinde iki etkisi vardır; Psikolojik nedenler ilk tanışmadan elde edilen sonuçlara göre teşhis edilir, böylece cinsel işlev bozukluğu infertilite ve diğer organik olanlara neden olur. Çifte infertilitetanısı için çok sayıda test yapılır. Bazıları basit bir kan tahlili alırken diğerleri fizik muayeneden geçer, uterus altında ultrason, röntgen filmi kullanarak endoskopik cerrahi yapılabildiği gibi karmaşık testler de görülür.

Cinsel İsteksizlik Karşısında Ne Yapılmalı?

Cinsel isteksizlik hem erkeklerde hem de kadınlarda ortaya çıkabilir. İnfertilite tanısından sonra inkar, isyan yaşanabilir.Bu tür anksiyete hisleri gibi duygular serbest kalabilir.Bu endişeler de cinsel işlev bozukluğuna yol açar. Bu durumda eşler arasındaki iletişim ve ilişki önemlidir. İnfertil çiftlerde sağlıklı seks hayatı, aynı zamanda tedavi başarısı oranını da etkiler. Psikolojik nedenler bu tür düşüncelerin altında yatıyor olabilir. Sonuç olarak, toplumun gelişimi ya da daha doğrusu bireylerin kendini geliştirmesi, bu hastalarda cinsel işlev bozukluğunun daha az görülmesinisağlayacaktır. Eşler arasındaki uyum ve anlayış ana faktördür.

Kısırlık Cinsel Yaşam

Sağlıklı Seks Hayatı İyileştirme Başarısını Etkiliyor mu?

Her ne kadar toplumun bazı kesimlerinde hala bir tabu olsa da, son yıllarda infertilitenin tedavisi için teknolojik gelişmeler ve sosyo-kültürel değerlerdeki değişiklikler uygulama sayısında büyük artışa neden olmuştur. İnfertilite, yani her 7 çiftin problemi, şimdi bir toplumsal olgu, bir halk sağlığı sorunu olarak düşünülmelidir. Tedavide başarılı olan en önemli koşul, çiftin uyumu ve sabrı, sağlıklı devam eden seks hayatıdır.Tüp bebek tedavisi de sonrasında gelecek olan ek bir tedavi olarak düşünülebilir.

İlginizi Çekebilir

İnfertilite Neden Streslidir

Stres, kişinin kendisi için bir tehdit unsuru ya da zararlı olarak gördüğü herhangi bir durum …