Kadında kısırlık belirtileri

Bağışıklık Sisteminin Güçlü Olmaması Kısırlığı Etkiler Mi?

Kısırlık rahatsızlığı hem kadın hem de erkek için önemli bir sağlık problemidir. İlgili sağlık problemi nedeniyle çocuk sahibi olamayan çiftler hayatının geri kalanında büyük bir bunalım yaşar. Bu nedenle çiftlerin sağlıklı bir şekilde çocuk sahibi olabilmesi için çeşitli yardımcı üreme teknikleri geliştirilmiştir. İlgili teknikler başarılı bir şekilde uygulandığı takdirde çiftler çocuk sahibi olabilir. Ülkemizde de sık sık kullanılan yardımcı üreme teknikleri ile birlikte başarılı sonuç alan çift sayısı artmıştır. Kısırlık tedavisi ile mücadele döneminde bu tür yardımcı teknikler kişilerin psikolojik olarak kendisini iyi hissetmesine de neden olur. Eğer siz de kısırlık rahatsızlığına sahipseniz bu tür yöntemleri kullanarak çocuk sahibi olabilirsiniz.

KISIRLIK RAHATSIZLIĞINA NEDEN OLAN ETMENLER

Kısırlık rahatsızlığı birçok şekilde gelişim gösterebilir. Özellikle genital bölgenin hem fiziksel darbe alması hem de genetik rahatsızlıklar ile yıpranması nedeniyle kısırlığın gelişim gösterdiğini görmek mümkündür. Bu tür durumlarla karşılaşmak mümkün olduğu gibi hemen hemen her sağlıklı insanda görüldüğü de teyit edilmiştir. Yani kısırlık rahatsızlığı belirli bir nedene bağlı olarak gelişim gösterdiği gibi sağlıklı bireylerde bile görülebilen kritik bir rahatsızlık grubudur. Özellikle genetik faktörler bu rahatsızlık grubunun gelişiminde belirleyici faktörler arasındadır. Eğer siz de kısırlık rahatsızlığı yaşıyor ve bu durumdan sıkılmışsanız kısa süre içerisinde tedavi desteği alabilir ve uzman desteklerden yardım talep edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda yardım alabileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır.

BAĞIŞIKLIĞIN GÜÇLÜ OLMAMASI KISIRLIĞI ETKİLER Mİ?

Kısırlık rahatsızlığı ile ilgili bilgi sahibi olmayan insanların sık sık sorduğu sorulardan birisi de bağışıklık sistemi ile alakalıdır. Bilindiği üzere bağışıklık sistemi kuvvetsiz olan insanlar sık sık rahatsızlanır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek mümkün olsa bile bu tür insanların rahatsızlığa yakalandığı bariz bir şekilde görülmüştür. Kısırlığın da bir rahatsızlık olduğunu düşünen insanlar bağışıklık sistemi ile alakası olup olmadığını sormaktadır. Bağışıklık sisteminin zayıf olması durumunda elbette birçok rahatsızlığa yakalanmak mümkündür. Ancak kısırlık rahatsızlığının bağışıklık sistemi ile herhangi bir alakası bulunmamaktadır. Kısırlık rahatsızlığının gelişimini etkileyen faktörler daha farklıdır. Daha detaylı bilgi için alanında uzman doktorları ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Çocuk Sahibi Olanlar Da Kısırlık Yaşayabilir Mi?

Eski günlerde infertilite, nadir görülen bir problem iken, bugün bebek sahibi olmak isteyenlerin% 15’inin tedaviye …