Kadında kısırlığa bitkisel çözüm

Kadınlarda Kısırlık Tedavisi İçin Bitkisel Yöntemler

1 yıldan daha uzun süredir düzenli ve korunmasız bir cinsel hayatınız olmasına rağmen hamile kalamıyorsanız, bu durum uzmanlar tarafından “kısırlık problemi” olarak kabul edilir. Veriler, dünya üzerinde yaklaşık 50 milyon kadını etkileyen bir sorun olduğunu gösteriyor. Tiroit sorunları, polikistik over sendromu, ilerleyen yaş, sigara, obezite, miyomlar, yetersiz beslenme ya da yoğun fiziksel antrenmanlar gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak bir kadında kısırlık görülebilir.

Tüp bebek tedavisi gibi çeşitli tekniklerle, kısırlıkla mücadele eden birçok kadın, sonunda çocuk sahibi olabilir. Bu uygulamalar, genellikle oldukça pahalıdır ve birçok çift, bu tedavileri karşılamakta zorlanır. Bununla birlikte, kısırlığın temel nedeni ile mücadele etmek ve  hamile olma şansınızı artırmak için çeşitli doğal ve bitkisel tedavi seçenekleri de vardır. Bu yazımızda, kadınlarda kısırlık tedavisi için doğal çözüm önerilerini derledik…

Morsalkım

Kış kirazı ya da Hint ginseng’i olarak da bilinen morsalkım, hamile kalmakta zorluk çeken kadınlar için oldukça faydalıdır. Bu bitki, hormonların dengelenmesi ve üreme organların düzgün işleyişini sağlamada etkilidir. Aynı zamanda, tekrarlayan düşükleri olanlara da  yardımcı olur. Ayrıca bu bitki, stresin de azalmasına yardımcı olur. Bir çorba kaşığı morsalkım tozunu bir bardak ılık suya karıştırıp günde iki kez için.

Nar

Nar kadınlarda doğurganlığı artırıyor. Rahme kan akışını artırıyor ve düşük yapma riskini azaltıyor. Toz haline getirdiğiniz nar tohumlarını ve kabuğunu bir kavanozda saklayın. Yarım çay kaşığını bir bardak ılık su ile karıştırıp için. Bu karışımı, 1-2 hafta boyunca tüketin.

Hurma

Hurma, hamile kalma şansınızı arttırmanıza yardımcı olabilecek besin maddeleri içerir. A, E ve B vitaminleri ile demir ve diğer mineraller yönünden zengindir. Kısırlık tedavisi için şifalı besinler arasında yer alır.

  • 2 çorba kaşığı kıyılmış kişniş kökü ve 10 ila 12 hurmayı ezin.
  • İçerisine 3/4 su bardağı süt ekleyin ve kaynatın.
  • İçmeden önce soğumasını bekleyin.
  • Bunu, adet döneminin bitiminden itibaren bir hafta boyunca günde bir kez için.

İlginizi Çekebilir

Kısırlık Tedavilerinde Laparoskopik Uygulamalar

Laparoskopi kapalı bir cerrahi işlemdir. Laparoskopi birçok sağlık probleminde kullanılır. Kanser, jinekolojik sağlık sorunları ve …