Kısırlığa doğal çözüm

Kısırlık, Doğal ve Bitkisel Çözüm

Birçok çalışma, kısırlık problemi yaşayan çiftlerin, bir dizi doğal tedavi seçeneği ile çocuk sahibi olduğunu göstermektedir. Düşük sperm sayımı da dahil olmak üzere, açıklanamayan kısırlık durumunuz varsa, siz de doğal tedavi seçeneklerini deneyebilirsiniz. Kısırlık probleminiz varsa, hamile kalmanın heyecanlı ve neredeyse ücretsiz yollarını deneyebilirsiniz. Doğal ve bitkisel kürler, farklı takviyelerin bir karışımını içerir.

Kısırlık tedavisine doğal yaklaşım, sadece üreme sistemine odaklanmak yerine bütün vücut sistemlerine değinerek kısırlığın temel nedenlerini çözmektedir.

Örneğin; Gluten hassasiyeti, tek başına kısırlığa neden olamaz; Bununla birlikte, bağırsaktaki iltihaplanma, besin emilimini en aza indirebilir ve sperm, yumurta ve hormon üretimi ve sağlıklı bir gebelik için ihtiyaç duyduğunuz besinlerin eksikliklerine neden olabilir. Bazı gıdalarda, ilaçlarda ve diğer ürünlerdeki ağır metallere, radyasyona ve toksik kimyasallara maruz kalmak da DNA’ya zarar verebilir ve dolaylı olarak kısırlığa neden olabilir. Peki, kısırlığın doğal tedavisi için seçenekler nelerdir?

1) Sağlıklı bir diyet uygulayın

Birçok koşulda olduğu gibi, doğal kısırlık tedavisinin de en önemli seçeneklerinden biri, sağlıklı bir diyet uygulamaktır. Organik olmayan yiyecekler, vücuttaki östrojen ve diğer hormonları etkileyebilir, bu nedenle mümkün olduğunca organik ürünler seçmek önemlidir.

Doğru Omega-3 kaynakları, döllenmeyi teşvik edebilen iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabilir. Araştırmalar aynı zamanda, omega-3 yağ asitleri bakımından zengin bir diyetin, yumurtlamayı düzenlemesine, yumurta kalitesini iyileştirmesine ve hatta yumurtalıkların yaşlanmasını gecikmesine yardımcı olabileceğini önermektedir. Tabi bunu yaparken, yüksek civa içeren besinlerden kaçınmalısınız.

2) Doğurganlığı Teşvik Eden Destekler Alın

Başka bir doğal kısırlık tedavisi de, daha fazla doğurganlığı teşvik eden takviyeleri tüketmektir. Örneğin çuha çiçeği, servikal mukusu arttırarak ve rahim fonksiyonunu güçlendirerek doğurganlık çabalarını artırabilen yüksek seviyede gama-linolenik asitiçerir. Adet döngüsünün 14. gününde başlanarak, günde bir ile iki kez 1,500 miligram alınır. Çuha çiçeğinin yanı sıra; E vitamini, C vitamini, hayıt otu, B vitamini kompleksini de beslenme listenize eklemeniz gereken doğal kaynaklar arasında.

3) Progesteron Kremi

Progesteron kremi, doğal yolla östrojen ve progesteron düzeylerini dengelemek için topikal olarak uygulanır. Adet döngüsünün 6 ile 26. günlerinde; çeyrek çay kaşığı alınır ve gebeliğin 3. haftasından sonra bırakılır.

İlginizi Çekebilir

Kısırlık Tedavilerinde Laparoskopik Uygulamalar

Laparoskopi kapalı bir cerrahi işlemdir. Laparoskopi birçok sağlık probleminde kullanılır. Kanser, jinekolojik sağlık sorunları ve …