Laporoskopi İle Kısırlık Tedavisi Mümkün Mü?

Kısırlık rahatsızlığına sahip olan kadınlar için yapılan tedavi uygulamaları birçok seçenek ile alternatif oluşturur. Tedavi uygulamalarının birçoğunda başarı oranı oldukça yüksektir. Bu nedenle çocuk sahibi olamayan çiftlerin kendisini psikolojik olarak yıpratması gerekmez. Psikolojik olarak yıpranan kadınların ve erkeklerin bu süreci en hafif şekilde atlatması önemli bir seçenektir. Bu nedenle uzman doktorlar bireylerin daha pozitif düşünmeleri gerektiğini vurgular. Böylece tedavi sürecini bir nebze kolaylaştırmak mümkündür. Eğer kısırlık tedavisinde psikolojik olarak zor anlar yaşadığınız bir süreç bulunuyorsa bu tedavinin başarı oranını da doğrudan etkiler. Böylece tedavi sürecinizi zora sokmuş olursunuz. Bireysel olarak bu sürece katkı sağlamak isteyenlerin daha olumlu bir bakış açısına sahip olması gerekir.

KISIRLIK TEDAVİSİ

Kısırlık tedavisinde kullanılan doğal yöntemler ve cerrahi yöntemler bulunmaktadır. Tüm bu tedai yöntemleri eşitli tıbbi araçlar ve teknikler ile yürütülür. İlk olarak kısırlık şikayeti ile gelen hastanın yaşadığı rahatsızlıklar dinlenir. Bu süreçte uzman doktor analizlerini not eder ve test sonuçlarını talep eder. Yapılan testlerin ardından uzman doktora net bir sonuç sunulur. Uzman doktor bu sonuçları değerlendirerek kısa süre içerisinde bir karar verir ve uygun tedavi yöntemlerini sıralar. Hasta ile uzman doktor ortaklaşa bir kararla tedavi yöntemini uygulamak için bir takvim belirler. Bu takvim neticesinde doktor gözetiminde tedavi süreci devam ettirilir. Böylece daha sağlıklı sonuçlar almak mümkün olacaktır.

LAPOROSKOPİ İLE TEDAVİ

Kısırlık tedavisinde kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de laporoskopi tekniğidir. Bu yöntem ile beraber, kadında bulunan ve istenmeyen oluşumlar hem tespit edilir, hem de tedavi açısından imkan sağlar. Karın üzerinden açılacak kesi ile beraber, kamera desteği sayesinde rahim ayrıntılı bir şekilde incelenir.  Bu teknikte rahime ulaşıldığı için kısırlığa sebebiyet veren her türlü kist, miyom vb. oluşumlar saptanarak bu oluşumların tedavi edilebildiği görülür. Doğrudan erişim sağlanarak uygulanan tedavi yönteminde başarı oranı oldukça yüksektir. Kısırlık problemi yaşayan kadınların laporoskopi tekniği ile sağlığına kavuştuğunu görmek mümkündür. Kısırlık tedavisinin ardından birey çocuk sahibi olabilir. Bu süreçte de uzmanlardan yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Kadınlarda infertilitenin anlaşılması

Kısırlıktan Korunmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Hem erkekler hem de kadınlar için kısırlık rahatsızlığı önemli bir problemdir. Çocuk sahibi olmak isteyen …