Çocuk Sahibi Olma Şansını Arttıran Besinler

Çeşitli problemler nedeniyle çocuk sahibi olamayan veya kısırlık rahatsızlığına sahip olan çiftlerin kullanabileceği birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Özellikle besleme şeklinin çocuk sahibi olma konusunda büyük bir fark yarattığı bilinmektedir. Çocuk sahibi olabilmek için yapılması gereken işlemlerden birisi de yaşam tarzınızı değiştirmektir. Böylece yaşantınız boyunca yaptığınız yanlış uygulamalar nedeniyle ortaya çıkan riskleri en aza indirmiş olacaksınız. Çocuk sahibi olabilmeyi isteyen çiftleri bu konularda net bilgi alabilmesi için uzman doktorlara gitmesi önerilir. Uzman doktorlar sizin için en uygun tedavi yöntemini ve beslenme şeklini belirleyecektir. Bilindiği üzere bazı besinleri tüketmek kişinin sağlığı açısından riskli olabilir. Bu gibi durumların teşhis edilmesi gerekir. Uzmanlar ilgili konuda yapacağı testler ile net veriler elde edebilmektedir.

KISIRLIK RAHATSIZLIĞININ GELİŞİMİ

Yaşam kalitenizi önemli oranda düşüren kısırlık rahatsızlığı birçok kişi için önemli sağlık problemlerinden birisidir. eğer siz de ilgili rahatsızlığa veya buna benzer rahatsızlıklara sahipseniz uzman doktora giderek tanı konulmasını sağlamalısınız. Daha sonra ise yapılacak işlemleri uzman doktor ile eş zamanlı bir şekilde yürüteceksiniz. Son aşamada ise doktorunuzun talimatlarını dinleyerek rahatsızlığın etkilerini en aza indirebilirsiniz. Genellikle sinsi bir şekilde gelişim gösteren kısırlık rahatsızlığı ile mücadele edebilmek için doğru teknikleri uygulamak gerekli. Bu tekniklerin başında çocuk sahibi olma şansını da arttıran beslenme şekli yer alır. İlgili rahatsızlıklar mücadele edebilmek için tüketmeniz gereken besinler bulunmaktadır.

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN BU BESİNLERİ TÜKETİN

Çocuk sahibi olma şansını arttıran besin türleri ile siz de hayallerinize kavuşabilirsiniz. Doğal yollarla çocuk sahibi olma şansınızı arttırmanız mümkündür. İşte ilgili öneriler;

Fındık fıstık; Folik asit, sinir sistemi oluşumunda önemli rol oynar. Erkeklerde de yine spermin genetik materyalinin olgunlaşmasında önemlidir. Mercimek, badem, fındık, fıstık ve baklagillerde yaygın olarak bulunmaktadır.

Domates ve patates; E vitamini spermleri oksidatif stresten koruyarak hızını artırmanın yanında yumurta içerisine girme oranını yükseltici etki gösterir. E vitamini, domates, fındık, patates ve balık yağında yaygın olarak bulunmaktadır.

Çakşır otu ve demir dikeni; Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yaygın olarak bulunan çakşır otu hormonal mekanizma üzerinde etki yaparak sperm yapımına katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte Hindistan’da yetişen ve Hint tıbbında yaygın olarak kullanılan “Demir dikeni” bitkisi testosteron üzerinde arttırıcı etki göstererek, hem cinsel isteği arttırmakta hem de testosteron üzerinden sperm üretimine fayda sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir

Mikro TESE Hangi Hastalara Uygulanır?

Erkek ve kadınların hayatı boyunca yaşadığı en sıkıntılı rahatsızlık kısırlıktır. Kısırlık rahatsızlığının sadece çocuk sahibi …