Endoskopik Cerrahi Sonrasında Ağrı Olur Mu?

Çiftlerin en büyük problemlerinden birisi çocuk sahibi olmak için yaptığı çalışmaların kısırlık gibi rahatsızlıklar nedeniyle olumsuz sonuç vermesidir. Bu gibi durumlarda çiftler ne yapacağını bilemez. Özellikle 1 yıl boyunca deneme yaparak sürekli olarak olumsuz sonuç alan çiftlere kesinlikle kısırlık tanısı konulur. Ancak ilgili tanının uzman doktor tarafından koyulması uygundur. Bu nedenle şüphelendiğiniz durum var ise uzman doktora görünerek kısa süre içerisinde tanı koyulmasını sağlayabilirsiniz. Kısırlık gibi rahatsızlıkların tedavisi mümkün olabilir. Ancak bazı kısırlık rahatsızlıkların ilerleyen boyutlarda olması tedavi seçeneklerini de en aza indirir. Kısırlık rahatsızlığını tedavi edebilmek için en uygun yöntemi uzman doktor belirleyecektir. Uzman doktorun belirteceği yöntemler birebir uygulanmalıdır.

ENDOSKOPİK CERRAHİ NEDİR?

Kısırlık tedavisinde kullanılan en etkili yöntem olarak tanımlanan endoskopik cerrahi yöntemi tıbbi imkanların kullanılabildiği ve verimli sonuçların sağlandığı yöntemdir. Bu yöntem ile kısırlık rahatsızlığından kurtulmak mümkündür. Ülkemizde de sıklıkla uygulanan bu yöntem kişilerin sağlığına kavuşmasına büyük oranda katkı sağlar. Kısırlık tedavisi için sık sık uygulanan endoskopik cerrahi yönteminde bölgeye doğrudan müdahale yapılabilmesi mümkündür. Yapılan müdahaleler ile birlikte kısırlık problemi ortadan kaldırılır. Kısırlık tedavisi için var olan alternatif yöntemlere nazaran biraz daha kolay uygulanabilir ve daha kısa sürede sonuç alınmasını sağlar. Uzman doktorlar uygun olan yöntemi kullanarak sağlığınıza kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. Tedavi süreci ve iyileşme sürecinde doktor gözetiminde olmanız önerilir.

ENDOSKOPİK CERRAHİ TEDAVİSİ SONRASI AĞRI OLUR MU?

Endoskopik cerrahi tedavisi başarı oranı yüksek olan tedavi yöntemlerinden birisidir. Bu nedenle sık sık uygulanır. Kısırlık tedavisinde başarı sağlanmasında önemli oranda pay sahibi olan bu seçenek hastaların da olumlu sonuç almasına ve çocuk sahibi olmasına yardımcı olur.  Endoskopik tedavi seçeneğinin hastaya sağladığı birçok avantaj bulunur. Bunlar genellikle; hastanın kısa sürede iyileşmesi, tedavi sonrasında ağrı olmaması, ilgili bölgede başarılı sonuç alınması, karın bölgesine kesi yapılmaması nedeniyle daha kozmetik sonuçlar sunuyor olması vb. şekildedir. Kesi atılmadan yapılan bu tedavi aynı zamanda kişinin psikolojik olarak kendisini iyi hissetmesine de neden olur. Endoskopik cerrahi seçeneği günümüzde kullanılan en başarılı tedavi yöntemlerinden birisidir.

İlginizi Çekebilir

İşlenmiş Etler Kısırlık Rahatsızlığına Neden Olur Mu?

Yaşantımız boyunca tükettiğimiz yiyeceklerin büyük bir bölümü yaşadığımız sağlık problemlerinin ana sebepleri arasında yer almaktadır. …