Kahve Kısırlık Yapar Mı

Kısırlık Muayenesinde Nelere Dikkat edilir?

Hem erkek hem de kadınlar için en yıpratıcı rahatsızlık türlerinden birisi de kısırlıktır. Her ne kadar tedavisi mümkün olsa bile kısırlık rahatsızlığı büyük problemleri beraberinde getirir. En başta gebe kalmamaya neden olması ve çiftlerin mutsuzluğuna sebebiyet vermesi ile kötü huylu hastalık olarak tanımlanan kısırlık aynı zamanda psikolojik yönden de kişiyi etkiler. Kısırlık rahatsızlığı ile etkili bir şekilde mücadele ederek tüm bu rahatsız edici etmenlerden kurtulmak mümkündür. Kısırlık rahatsızlığı ile mücadele edebilmek için bu süreci kolaylaştırmak gerekir. Özellikle doğal tedavi yöntemleri kısırlık rahatsızlığı ile mücadelede en etkili silahtır. Kendinizi yıpranmış hissediyorsanız bu tür yöntemleri deneyebilirsiniz. Tedavi sürecinde eşlerin birbirine destek olması da önemlidir.

KISIRLIK MUAYENESİNDE DİKKAT EDİLEN HUSUSLAR

Kısırlık muayenesinde birçok husus ön plana çıkar. Muayenede tam bir sistemik muayene olarak yapılır. Hastanın genel görüntüsü dahi altta yatan hastalık hakkında önemli bilgiler verebilir. Alın saç çizgisinin olmaması, erkeklere ait alın girintisinin izlenmemesi, yüz kıllarının çok az veya hiç olmaması hormonal nedenleri düşündürmektedir.

Muayene bu bulgulara ek olarak;

  • Göğüslerde büyüme olup olmadığı (Jinekomasti)
  • Göğüsler, koltuk altı, cinsel organlar ve bacak kıllarının durumu
  • Penis ve testislerin görüntüsü
  • Testislerin torbada olup olmaması
  • Varikosel varlığı
  • Sperm kanallarının varlığı yokluğunu
  • Obezite varlığı da değerlendirilmelidir.

Yukarıdaki ayrıntılar muayene sırasında en çok dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alır.

KISIRLIĞIN TEDAVİSİ VE ETKİLERİ

Kısırlık tedavisi öncesinde bireyler önemli oranda yıpranmıştır. Hem erkek hem de kadının birbirlerine destek olsa bile önemli oranda çöküntüye uğradığı gözlemlenebilir. Ancak tedavi süreci ve tedavi sürecinin ardından tüm bu izlerin ortadan kalktığı gözlemlenir. Uzman doktorlar kısırlık tedavisinin ardından çiftlerin psikolojik olarak kendilerini iyi hissettiğini vurguladığı teyit edilmiştir. Tedavi sürecinin ardından çiftler doğal yollardan çocuk sahibi olabilmektedir. Aynı zamanda çeşitli sancılarından ve ağrılarından kurtuldukları gözlemlenebilir. Tüm bunların yanı sıra çiftler hayallerine kavuştuğu için psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissederler. Aynı zamanda yaşam kalitelerinin de arttığı gözlemlenebilir. Tüm bu etkileri görmek için siz de kısırlık tedavisi yaptırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İşlenmiş Etler Kısırlık Rahatsızlığına Neden Olur Mu?

Yaşantımız boyunca tükettiğimiz yiyeceklerin büyük bir bölümü yaşadığımız sağlık problemlerinin ana sebepleri arasında yer almaktadır. …