Kısırlık Rahatsızlığında IMSI Tekniği Kullanılabilir Mi?

Hem erkek hem de kadınların ortak sağlık problemlerinden birisi olan kısırlık rahatsızlığı birçok kişinin psikolojik olarak yıpranmasına neden olmuştur. İlgili rahatsızlık grubunun özellikle çiftleri derinden etkilediği biliniyor. Çiftlerin çocuk sahibi olmasına engel olan bu durum birçok yardımcı üreme tekniğinde de başarı oranını azaltıyor. Ancak ilgili rahatsızlığa sahip olan kişilerin kullanabileceğin birçok tedavi seçeneği bulunuyor. Son günlerde sıklıkla gündeme gelen tüp bebek tedavisinin ülkemizdeki başarı oranı da bir hayli fazladır. Çiftler için umut ışığı olan tüp bebek tedavisinde etkili sonuç alınmasını sağlayan birçok teknik bulunmaktadır. İlgili teknikleri kullanarak çocuk sahibi olabilen birçok çift bulunuyor. Eğer siz de kısırlık ve benzeri rahatsızlıklara sahipseniz ilgili tedavi uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

KISIRLIK RAHATSIZLIĞININ GELİŞİMİ

Erkek veya kadında kısırlık rahatsızlığı bulunuyorsa bu rahatsızlığın gelişimine izin verilmemesi gerekir. Aksi takdirde çiftlerin daha önemli sağlık problemleri ile karşı karşıya kalması mümkündür. Kısırlık ve buna benzer rahatsızlıklar çok belirgin bir şekilde komplikasyon göstermese bile kısa sürede hızlı gelişim kaydedebilir. İlgili rahatsızlıklarda teşhis ve tanı süresi çok önemlidir. Erken teşhis ve erken tanı ile müdahalede başarı oranı son derece yüksektir. Kısırlık rahatsızlığı ile başı dertte olan kişilerin ilgili rahatsızlıkla mücadele döneminde daha etkin olması gerekir. Uygun tedavi seçeneğinin belirlenmesine olanak sağlayarak sağlığınıza kısa süre içerisinde kavuşabilirsiniz. Tedavi uygulamaları ise ilk aşamada daha fazladır.

IMSI TEKNİĞİNİN ÖNEMİ

Özellikle erkeklerin yaşadığı kısırlık ve benzeri rahatsızlık gruplarında canlı sperm hücresi üretiminin önemli oranda durduğu gözlemlenir. Bu durumda yapılan incelemeler ile canlı sperm hücresi bulunmaya çalışılır. Son dönemlerde ülkemizde de uygulanmaya başlayan IMSI tekniğinin başarı oranı son derece yüksektir. Eğer siz de ilgili tedavi uygulamalarını kullanırsanız başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Detaylı inceleme olarak tanımlanan IMSI tekniğinde sperm parametrelerinin durumu analiz edilir ve spermler 400 kat büyütülerek incelenir. Burada canlı olan sperm hücreleri tespit edilir. Böylece sağlıklı bir şekilde çocuk sahibi olunması mümkün kılınır. En yakın tedavi merkezine giderek tedavi uygulaması hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Mikro TESE Hangi Hastalara Uygulanır?

Erkek ve kadınların hayatı boyunca yaşadığı en sıkıntılı rahatsızlık kısırlıktır. Kısırlık rahatsızlığının sadece çocuk sahibi …